Background Image

Özel Yazılımlar

Siz kendi ana işinize odaklanırken, Alfalin Özel Yazılım Geliştirme hizmetiyle hedeflerinize daha kolay ulaşmanızı sağlar.

İşinizi rahatlatacak uygulamaları siz hayal edin biz gerçekleştirelim.İşleyişinizi yazılıma göre değiştrimeyin,yazılımları işleyişinize göre yapalım.

 • Analiz

  Deneyimli ekibimizin analizleri ile başladığımız süreçte, sizi ve şirketinizi tanıyarak, şirketinizin ihtiyaçlarını anlayarak, ne tür bir yazılıma ihtiyaç duyulduğuna karar veriyoruz. Yazılım ile gerçekleştirmek istenilenleri, hangi süreçlerin yazılım ile kontrol edileceğini, yazılımı hangi personelin kullanacağı gibi detaylar ışığında oluşturulan proje kapsam dökümanını size sunuyor ve size uygun çözümün seçimini yapıyoruz.

 • Planlama

  Detaylı analizlerimiz sonucunda elde edilen veriler doğrultusunda, proje sürecini tasarlayıp hangi aşamalardan geçeceğimizi belirliyoruz. Aynı zamanda kullanılacak kaynak ve zaman planlaması yapılarak, minimum harcama ile maksimum verim almanıza özen gösteriyoruz.

 • Geliştirme

  Bilgili Planlanmış sürece uygun bir şekilde devam etmesine özen gösterdiğimiz geliştirme aşamasında, belirlenen dönemlerde projenin testlerini gerçekleştirerek sonuçları sizlerle paylaşıyoruz. Gerekli görülmesi halinde prototiplerin tarafınızca değerlendirilmesini de sağlıyoruz.

 • Kabul Testleri

  Geliştirme sürecinin ardından, ekibimizin gerçekleştirmiş olduğu testlerin tamamlanması ile projenin işletmeniz tarafından gerçek ortamda bir kabul testi aşamasına geçiyoruz. Son rötuşların giderilmesi ile de, proje kullanıma hazır bir şekilde planlama aşamasında belirlenmiş tarihte tarafınıza teslim ediliyor.

image

Paket Yazılımlar ile Özel Yazılımlar Arasındaki Farklar


* Kullanıma Hazır Olma Süresi: Paket programlar alınıp kurulduğu anda hemen kullanıma hazır durumdadırlar. Aynı gün içinde kullanıma başlanabilirler. Özel yazılımların hazırlanması bir süreç gerektirir; analiz, yazılım oluşturma çalışmaları, test uygulamaları gibi. Bu nedenle her iş hacmi ve talep edilen isteklere göre bu süreç değişkenlik gösterdiğinden bir süre vermek pek mümkün değildir.
* Kullanım Kolaylığı: Paket yazılımlar çok detaylı ve uzun bir öğrenim süresi gerektirmez. Yazılımın temel işleyişi hakkında bilgiler alındıktan sonra kullanılabilir. Başarılı paket yazılımların en büyük özelliği; kullanıcı dostu olmaları, çabuk ve kolay kullanıma hazır olarak sunulmalarıdır. Özel yazılım kullanımı için kullanıcılar ya da kuruluşun bilgi işlem departman yetkilileri için özel eğitim verilmesi gerekmektedir. Sistemin sağlıklı ve sorunsuz çalışması için bu gerekli bir durumdur.
* Sorun Giderme ve Geliştirme: Paket yazılımlarda sadece yazılımın içeriği ve işleyişi ölçüsünde sınırlısınızdır. Sorun ancak genel olabilir ve yazılımın alındığı firma tarafından giderilebilir. Paket yazılımlarda, herhangi bir özelleştirme ya da değişiklik yapılamaz. Özel yazılımlarda sorun oluştuğunda, hizmet sağlayıcı firma ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Zaman içinde yazılımla ilgili ihtiyaç ve taleplerinizde değişiklik olurda güncelleme gerekirse bu yine servis sağlayıcınız tarafından yerine getirilir.
* Fark Yaratma: Paket yazılımlar genele hizmet vermek üzerine kurulu olduğundan size özel bir hizmet sunamaz. Özel yazılımlar, rakipleriniz arasında farklılık yaratmanızı sağlar. Gerek görsel gerek işlevsel olarak, diğerlerine göre farklılığınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Siz de kurumunuzun ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak özel bir yazılıma sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Mesaj Gönderin